דיור מעברי

העמותה מפעילה תכנית מעבר שפותחה באגף השיקום של משרד הרווחה, הכוללת מגורים מחוץ לבית, שירות התנדבותי ביחידה צבאית והכנה לעבודה בשוק החופשי.

התכנית "דיירים במדים" מאפשרת לצעירים/ות עם מוגבלות שיתגוררו בדירות בקהילה להשתלב בפעילויות נורמטיביות לבני גילם/ן ולצעוד צעד נוסף לעבר הקונצנזוס של החברה הישראלית - השירות בצה"ל. 
 
user6, user, profile, avatar, person, talk, member
לפרטים:             
איתי איפרגן, מנהל מערך הדיור
טל. 052-8212722  04-9971790
דוא"ל: baitbh@gmail.com
תכנית מעבר לחיים עצמאיים לצעירים/ות עם מוגבלות, הכוללת דיור חוץ-ביתי והתנסות במסלול התנדבותי בצה"ל התכנית, שפותחה באגף השיקום של משרד הרווחה ומופעלת על ידי עמותת כוכב הצפון, מאפשרת לצעירים/ות עם מוגבלות שיתגוררו בדירות בקהילה לצעוד צעד נוסף ללב הקונצנזוס של החברה הישראלית – השירות בצה"ל. מטרתה לאפשר לצעירים/ות להשתלב בפעילויות נורמטיביות האופייניות לבני גילם, לגבש זהות אישית, לפתח כישורים ויכולות ולהיערך לחיים עצמאיים מחוץ לבית ההורים. 


מהי התכנית?
"דיירים במדים" הינה תכנית חדשנית ואינטגרלית מטעם אגף השיקום של משרד הרווחה, המשלבת מגורים בקהילה בצד התנסות במסלול התנדבותי בבסיסי צבא באזור הגליל המערבי, הגליל העליון ורמת הגולן. 

הצעירים יתגוררו בדירה רגילה בקהילה וייצאו מדי יום לשירות התנדבותי משמעותי (6-8 שעות) בבסיס סמוך, מלווים על ידי צוות מקצועי מטעם העמותה – ליווי פרטני וקבוצתי, בהתאם לנדרש. 
לכל משתתף יותאם תפקיד בהתאם לרצונו, יכולותיו וכשוריו, ע"פ תכנית אישית שתבנה עבורו על ידי צוות רב מקצועי הכולל את המשתתף עצמו, אפוטרופוס, נציגי הצבא ונציגי מסגרת הדיור. בשעות אחה"צ והערב ישתלבו בפעילויות תרבות, העשרה ופנאי של הקהילה.

משך התכנית שלוש שנים, כאשר החל מהשנה השנייה יתווספו לה מרכיבים הנוגעים לפיתוח מיומנויות תעסוקה, רכישת מקצוע וסיוע בהשתלבות בעולם התעסוקה/עבודה בשוק החופשי. 


מי זכאי?
צעירים בגילאי 18-25 עם אינטליגנציה גבולית או מגבלה פיסית קלה, השייכים לאגף השיקום של משרד הרווחה. על המועמדים יהיה לקבל את אישורה של ועדת השמה מחוזית.


איפה גרים?
המשתתפים יתגוררו ביישובים שונים בצפון, בדירות שיופעלו ע"פ הסטנדרטים הגבוהים של העמותה: חדרים אישיים או לשני דיירים, מאובזרים בכל הנדרש ומרוהטים בטוב טעם; חללים משותפים נוחים ומרווחים; מקלחות ושירותים לכל שני דיירים. בכל דירה יימצא צוות מקצועי של העמותה, שיעסוק בליווי והדרכה, תוך שימת דגש על פיתוח עצמאות ומיצוי יכולות אישיות, לכל אחד ממשתתפי התכנית.


מה עושים אחה"צ?
המשתתפים ישתלבו בחיי התרבות והפנאי של הקהילה (ספרייה, מתקני ספורט, קולנוע והרצאות, טיולים, אירועי חגים ועוד..) וכן ייהנו מפעילויות ייחודיות של העשרה, למידה והכנה לחיים עצמאיים.

מי הם אנשי הצוות?
הצוות המקצועי והמיומן של העמותה כולל מנהל/ת, עו"ס, מרפאה בעיסוק ומדריכים. שירותים נוספים כגון פסיכולוג, פסיכיאטר ועוד יינתנו ע"פ צורך.
 
 

דיירים במדים

"דיירים במדים"