על העמותה

עמותת כוכב הצפון

user6, user, profile, avatar, person, talk, member
לפרטים:
גאולה חנופה, מזכירת עמותה
טל.04-9570129
דוא"ל. 
cochav@cochav.org.il
עמותת כוכב הצפון (ע"ר, מלכ"ר) מפתחת ומפעילה רצף שירותים מקיף ואיכותי לאנשים עם מוגבלויות, תושבי הפריפריה הצפונית, בתחומי טיפול ושיקום, דיור, תעסוקה, חברה ופנאי.

אנו מאמינים כי לכל אדם זכות לחיים של שווה בין שווים, זכות למיצוי הפוטנציאל האישי הגלום בו וזכות לקבלת השירותים הנדרשים למימושו.
הארגון שואף לפתח הזדמנויות לצמיחה אישית בקרב אנשים עם מוגבלויות, אשר יובילו להשתלבותם במעגלי החיים השונים בקהילה. פלטפורמות ייחודיות מאפשרות לכל מקבל שירות למקסם את האפשרויות העומדות בפניו ולשפר את איכות החיים.

חשוב לדעת כי העמותה מעניקה את שירותיה לכל קשת המוגבלויות (נפגעי נפש, נכים פיזיים, אנשים עם אוטיזם, אנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית, מוגבלות חושית, תקשורתית ועוד), לכל רמות התפקוד, לכל המגזרים ולכל הגילאים (מגיל שלוש ועד זקנה).

 

מרכזי העמותה הם רב תרבותיים ומהווים דוגמא לדו קיום וסובלנות הלכה למעשה.
הם ממוקמים בלב לבן של קהילות, כך שבאופן טבעי ויומיומי מתקיים מפגש שוויוני בין האוכלוסיות השונות.

העמותה הוקמה בשנת 2003 ומספקת כיום שירותים ל-1000 איש בקירוב, כולם תושבי הצפון. מסגרותיה פרושות ברחבי הגליל המערבי ומשנת 2014 גם באזור הגליל המזרחי והגולן.

הפעילות נערכת בשיתוף מלא עם משרדי הממשלה, מועצות אזוריות ומקומיות וקשת רחבה של שותפים פילנתרופיים. שמה הטוב של העמותה הולך לפניה בכל הנוגע למקצועיות, גמישות מחשבתית והתאמה אישית לצרכי המשתקמים,  יכולת לפיתוח תשתיות ותפעול מיזמים במסירות ובאיכות גבוהה ומוקפדת.

העמותה פועלת בשקיפות מלאה ומחזיקה בתו תקן מטעם 'מידות'. כמו כן, העמותה, מסגרותיה השונות והמנכ"לית זכו באותות ופרסים שונים על פועלם, ביניהם ציון מקסימלי (חמישה כוכבים) מטעם האיגוד הישראלי לאיכות ומצוינות בקרב תעשיינים ועמותות בגליל, אות פול האריס של ארגון רוטרי, פרס אות החסד של בית איזי שפירא, פרסים מקרן שלם ועוד.
 
  • 'מארג' מיזם חדשני שיקומי-קהילתי-תיירותי
  • מערך דיור בקהילה הכולל הוסטל לאנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית ודירות בקהילה המיועדות למשתקמים בעלי תפקוד גבוה ועצמאי
  • מערך 'סביבה תומכת' המיועד למשתקמים המבקשים להתגורר בגפם או עם משפחתם וזקוקים לליווי ותיווך מול מוסדות בקהילה
  • מעונות יום סיעודיים-טיפוליים
  • מועדונים חברתיים
  • מרכזי תעסוקה ושיקום רב-נכותיים, המהווים גם מרכזי הכשרה לקראת השתלבות בעבודה בשוק החופשי
  • מערך השמה לעבודה בשוק החופשי, בליווי ותמיכה מקצועיים מצוות העמותה
  • מסגרות הארכת יום לילדי החינוך המיוחד

מסגרות העמותה כוללות: